Komentarze: 4

 1. Kiter październik 16, 2007 @ 3:16 po południu

  A ja mam tkaie pytanie, czy fundusze unijne mają przewidziane wspieranie drobnych przedsiębiorców, którzy zakładają dopiero co własną działalność gospodarczą i (przynajmniej na początku) nie zamierząją nikogo zatrudniać??

 2. Marek październik 16, 2007 @ 3:18 po południu

  Jasne, jest jeśli się nie myle kilka rodzajów bezzwrotnych dofinansowań unijnych dla zakładających firmę. Jedno jest dla absolwentów - wymagania: tytuł mgr (nie ważnez czego), bezrobotny i nie mógł wcześniej mieć własnej działalności - rok temu w tej ścieżce szło dosyć ładnie wyciągnąć ok 10 klocków.

  Wiem, że są też takie, gdzie trzeba się zgłosić już z założoną działalnością, na pewno jest też wiele innych - należy tylko zwrócić się do Urzędu Pracy i grzecznie podpytać :)

 3. saba listopad 21, 2007 @ 11:40 po południu

  No jako drobny przedsiębiorca nie dostaniesz dotacji 300k złotych - jeśli się nie mylę to są programy oferujące finansowanie firm z sektora MSP - CIP oraz JEREMIE

 4. Instruktorka L styczeń 19, 2008 @ 9:20 po południu

  Chcialabym uzyskac informację na temat możliwej dotacji na zakup samochodu w celu prowadzenia nauki jazdy. CZy jest ktoś w stanie mi podpowiedziec z jakich środków unijnych mogalbym skorzystac????? Pozdarwiam serdecznie . Instruktora L

Fundusze na własną działalność

Aktualności   Redakcja @ październik 8, 2007

Osoby, które planują zakładanie własnej firmy mogą liczyć na dotacje unijne rzędu do 300 tys. zł. Na największe fundusze mogą liczyć firmy, których obszar działań obejmuje regiony wiejskie, które jednocześnie stworzą conajmniej pięc nowych miejsc pracy.

Do 2013 roku na finansowanie nowych działalności gospodarczych z funduszy unijnych przekazanych zostanie 12 miliardów złotych - największa ilość tej sumy trafi do regionów o najmniejszych współczynniku przedsiębiorczości.

Z dotacji unijnych przeznaczonych na własnych firm skorzystają ludzie bezrobotni i młodzi kończący właśnie edukację.

Dodaj komentarz

Login